Goźlińska Petryk & Wspólnicy

Siedziba naszej kancelarii mieści się w samym sercu Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienki Królewskie oraz Belwederu – Rezydencji Prezydenta RP. Zapraszamy do odwiedzenia nas.

ul. Lądowa 6/4
00-759 Warszawa
tel.: +48 22 245 11 12
email: info@gpwlegal.com

Czy to jeden z Twoich problemów?

Kontrola z ZUS?

Przygotujemy Cię do kontroli z byłymi dyrektorami kontroli ZUS i PiP, poprowadzimy sprzeciw od czynności kontrolnych, zastrzeżenia do protokołu kontroli, odwołanie od decyzji ZUS, będziemy reprezentować w sądzie.

Potrzebujesz porady dotyczącej ZUS?

Oferujemy naszym klientom unikalne doradztwo prawne przez byłych radców prawnych ZUS i dyrektorów kontroli ZUS.

Problem z umowami pod kątem ryzyk ZUS?

Chcesz zabezpieczyć ryzyka zusowskie wynikające z rodzaju umowy, którą zawierasz, chcesz odpowiednio sporządzić umowę o pracę, kontrakt menadżerski, umowę o dzieło?

Chcesz zmniejszyć koszty ZUS?

Pomożemy Ci z redukcją obciążeń zusowskich, podpowiemy jak najlepiej wynegocjować układ ratalny z ZUS, jak najlepiej rozwiązać spory z ZUS.

Nasi eksperci

andrzej-radzislaw-new-500

Andrzej Radzisław

Radca prawny, ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych, był przez 15 lat zatrudniony w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Departamencie Ubezpieczeń i Składek, gdzie m.in. brał udział w opiniowaniu aktów prawnych związanych z ubezpieczeniami oraz analizował wydawane przez ZUS interpretacje w zakresie ich zgodności z obowiązującymi przepisami, kontrolował jednostki terenowe ZUS.

Wykładowca prawa ubezpieczeń w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na studiach dla kierowników jednostek terenowych ZUS oraz dla aplikantów radcowskich w ramach szkoleń Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Autor komentarzy: do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych C.H. BECK,  do ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa C.H. Beck,  do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych LEX Wolters Kluwer.

Ekspert prawa ubezpieczeń społecznych Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, TVN24 BIZ, Biznes 24.

rafafaafa-1

Rafał Górecki

Ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych ze wsparciem przedsiębiorców w trakcie postepowania kontrolnego ZUS.

Przez 15 lat zatrudniony w ZUS – Wydziale Kontroli Płatników Składek ZUS, w jednym z warszawskich oddziałów ZUS, w tym ponad 10 lat na stanowisku Koordynatyora i Dyrektora Wydziału Kontroli Płatników sprawując nadzór nad zespołem 40 inspektorów kontroli. Przeprowadził łącznie ok 10.000 kontroli ZUS (śr. ok.1.000 kontroli rocznie) u płatników składek zasadniczo wszystkich branż (w tym banki), w pełnym ich zakresie. Zarządzał czynnościami kontrolnym, nadzorował sporządzenie protokołów kontroli, przygotowywał odpowiedzi na sprzeciw i zastrzeżenia składane ze strony kontrolowanego płatnika.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń oraz przede wszystkim wiedzę praktyczną dotyczącą kontroli ZUS z punktu widzenia płatnika składek.

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, na kierunku administracja.

anna_siwiecka-scaled-e1584011041886

Anna Siwiecka

Ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych pracowników delegowanych i wykonujących pracę w państwach obszaru współnoty EU.

Przez ponad 20 lat zajmowała stanowisko Naczelnika Wydziału Ubezpieczeń Międzynarodowych Centrali ZUS i  w jej  kompetencjach leżały wszystkie procedury i zasady wydawania zaświadczeń A1 przez oddziały ZUS w całej Polsce.

W latach 2001-2003 brała udział w realizacji projektu PHARE Consensus III i Consensus IV przygotowującego włączenia polskiego systemu zabezpieczenia społecznego do wspólnotowego systemu koordynacji.

Ekspert w sprawach związanych z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Jesteśmy obecni w mediach

Nasi eksperci są obecni w mediach, często wypowiadają się w rolach specjalisty dla mediów, dla telewizji i w prasie. Nasza nieoceniona ekspertyza pomoże Ci rozwiązać każdy problem natury prawnej związany z ZUS czy PiP.

Jaki jest zakres naszych usług?

Kontrola ZUS

 • Jak przygotować się do kontroli ZUS?
 • Jak wygląda rozpoczęcie kontroli przez ZUS?
 • Za jaki okres ZUS może się domagać dokumentacji?
 • Jakiej dokumentacji może żądać ZUS?
 • Ile trwa kontrola ZUS?
 • Co ZUS najczęściej sprawdza?
 • Jak mogę złozyć odowłanie od decyzji  ZUS?
 • Ile mam czasu na złożenie korekt deklaracji ZUS
 • Kiedy przedawniają się składki ZUS?

Redukcja obciążeń ZUS

 • Praca nad rzecz własnego pracodawcy (art. 8 ust. 2a ustawy o sus)
 • Jak obniżyć koszty składek na ZUS?
 • Outsourcing pracowniczy – zagrożenia dla pracodawcy
 • Optymalizacja składek ZUS dla menadżerów i członków zarządu
 • Umowa o dzieło – kiedy można ją stosować?
 • Umowa zlecenia – czy ZUS może zakwestionować uznając za stosunek pracy
 • Dwie umowy zlecenia u tego samego płatnika składek
 • Wybór formy zatrudnienia cudzoziemca.

Sprawy pracownicze

 • Kompleksowo doradzamy w zakresie prawa prac,  na wszystkich etapach zatrudnienia i sporów pracowniczych.
 • Doradzamy w zakresie nawiązywania, zmiany i rozwiązywania stosunku pracy.
 • Dopasowujemy warunki wynikające z prawa pracy do celów działalności gospodarczej.
 • Przygotowujemy niezbędną dokumentację w zakresie wynagradzania, czasu pracy, zakazu konkurencji czy organizacji pracy.
 • Reprezentujemy klienta w sporach wynikających ze stosunku pracy.
 • Wspieramy w zwolnieniach grupowych, restrukturyzacji oraz opracowujemy strategie przy wycofaniu się z inwestycji.

Nasza usługa to unikalne doradztwo

Porady prowadzone przez b. radców prawnych, naczelników i dyrektorów kontroli ZUS

Jedyne porady w Polsce prowadzone przez byłych radców prawnych i byłych dyrektorów kontroli ZUS.

Znamy praktykę działania ZUS podczas kontroli.

Przeciwdziałanie kontrolom i kosztom z nich wynikającym

ZUS przeprowadza liczne kontrole w firmach.

ZUS przeprowadza częste kontrole celem zrównoważenia budżetu państwa. Ich efektem są często wielomilionowe obciążenia zusowskie lub kary nakładane na firmy.

Redukcja obciążeń i kosztów związanych z ZUS

Pomożemy Ci obrać najlepszy kierunek, poprowadzimy przez cały proces.

Dowiesz się jak możesz uniknąć lub ewentualnie zredukować obciążenia finansowe nałożone przez ZUS w wyniku takiej kontroli.

Pewne i skuteczne rozwiązania w dobie kryzysu

Redukcja lub obniżenie składek ZUS w dobie kryzysu.

Dowiedz się jak zrestrukturyzować składki ZUS Twojej firmy, w szczególności jak zredukować lub obniżyć koszty składek na ZUS.

Pomogliśmy już w wielu sprawach

O nas

Goźlińska, Petryk & Wspólnicy s.c

Jesteśmy zespołem doświadczonych radców prawnych i adwokatów z 20-letnią historią doradztwa dla klientów tak polskich jak i zagranicznych, z wielu branż gospodarki, przy bardzo szerokim zakresie struktur i rodzajów transakcji.

Nasi prawnicy nie eksperymentują na klientach i ich sprawach. Łącząc bardzo duże doświadczenie ze specjalistyczną wiedzą mogą skoncentrować się na dostarczaniu usług o najwyższej jakości. Osiągają to poprzez stosowanie rozwiązań sprawdzonych w praktyce i zorientowaniu na cel postawiony przez wymagającego klienta.

Nasi klienci o nas

Współpracujemy z GPW Legal od ok 15 lat. Prawników cechuje wysokim pofesjonalizm i zangażowanie w sprawy Klienta. Polecamy kancelarię jako rzetelnego partnera w biznesie, w Polsce.
Krzysztof Pietrzak, CEO Manroland Polska Sp. z o.o.
I had the pleasure to cooperate with the lawyers of this law company while I was the Economic Advisor at the Polish Embassy in Japan. I consider Agnieszka Goźlinska to be a very good and competent lawyer. She demonstrates high professionalism in her profession and she is open to new and complex projects that are crucial for the company's development.
Joanna Dopierała-Konkołowicz - The Polish Embassy in Japan
Współpracuje z zespołem kancelarii od kilku lat i mogę ich polecić jako wiarygodnego i doświadczonego doradcę prawnego.
Agnieszka Kozakiewicz, Członek Zarządu Millennium Leasing Sp. z o.o.
Są najlepszymi doradcami prawnymi, z którymi kiedykolwiek współpracowałem. Z przyjemnością polecam ich usługi!
Rafał Poznalski - Dyrektor Działu Prawnego, LG Electronics Central Europe
Obsługa prawna charakteryzuje bardzo wysoki poziom merytoryczny. Zwraca uwagę odpowiedzialność, dbałość o szczegóły i umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów. Kancelaria zapewniła praktyczne odpowiedzi na nasze pytania, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Możemy polecić tę firmę jako wiarygodnego partnera do długotrwałej współpracy na polskim rynku.
Shotaro Miyazaki - CEO Makino Milling Machine Co.
Kancelaria zapewnia praktyczne, zorientowane na biznes usługi prawne, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Prawnicy są bardzo pomocni, udzielają porad szybko, w bardzo jasny i zrozumiały sposób oraz kompleksowo reprezentują nasze sprawy.
Tomasz Kuśnierz - Head Of Finance - EU, Langley Holdings
Miałam przyjemność współpracować z prawnikami tej kancelarii w czasie, gdy pełniłam funkcję Radcy Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Japonii. Uważam GPW Legal za bardzo kompetentnych prawników. Demonstrują wysoki profesjonalizm i są otwarci na nowe i złożone projekty kluczowe dla rozwoju inwestycji zagranicznych w Polsce.
Joanna Dopierała-Konkołowicz, Ambasada RP w Tokio

Kontakt

  Warszawa

  ul. Lądowa 6/4
  00-759 Warszawa
  tel.: +48 22 245 11 12
  email: info@gpwlegal.com

  Kraków

  ul. Mogilska 68
  31-546 Kraków
  tel.: +48 12 39 64 164
  email: info@gpwlegal.com
  Choose language