Goźlińska Petryk & Wspólnicy

Siedziba naszej kancelarii mieści się w samym sercu Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Łazienki Królewskie oraz Belwederu – Rezydencji Prezydenta RP. Zapraszamy do odwiedzenia nas.

ul. Lądowa 6/4
00-759 Warszawa
tel.: +48 22 245 11 12
email: info@gpwlegal.com

Czy to jeden z Twoich problemów?

Kontrola z ZUS?

Przygotujemy Cię do kontroli z byłymi dyrektorami kontroli ZUS i PiP, poprowadzimy sprzeciw do czynności kontrolnych, zastrzeżenia do protokołu kontroli, odwołanie od decyzji, reprezentacja w sądzie.

Potrzebujesz porady dotyczącej ZUS?

Oferujemy naszym klientom unikalne doradztwo prawne przez byłych radców prawnych ZUS i dyrektorów kontroli ZUS.

Problem z umowami pod kątem ryzyk ZUS?

Chcesz zabezpieczyć ryzyka zusowskie wynikające z rodzaju umowy, którą zawierasz, chcesz odpowiednio sporządzić umowę o pracę, kontrakt menadżerski, umowę o dzieło?

Chcesz zmniejszyć koszty ZUS?

Pomożemy Ci z redukcją obciążeń zusowskich, podpowiemy jak najlepiej wynegocjować układ ratalny z ZUS, jak najlepiej rozwiązać spory z ZUS.

Nasi eksperci

andrzej-radzislaw-new-500

Andrzej Radzisław

Radca prawny, ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych, był przez 15 lat zatrudniony w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Departamencie Ubezpieczeń i Składek, gdzie m.in. brał udział w opiniowaniu aktów prawnych związanych z ubezpieczeniami oraz analizował wydawane przez ZUS interpretacje w zakresie ich zgodności z obowiązującymi przepisami, kontrolował jednostki terenowe ZUS.

Jest wykładowcą prawa ubezpieczeń w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu na studiach dla kierowników jednostek terenowych ZUS oraz dla aplikantów w ramach szkoleń organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Ekspert od ubezpieczeń społecznych Gazety Prawnej i Rzeczpospolitej.

rafafaafa-1

Rafał Górecki

Ekspert i praktyk w zakresie kontroli ZUS. Przez 15 lat zatrudniony w ZUS- Wydziale Kontroli Płatników Składek ZUS w jednym z warszawskich oddziałów ZUS, w tym ponad 10 lat na stanowisku Dyrektora Wydziału Kontroli Płatników. Przeprowadził kilka tysięcy kontroli u przedsiębiorców w pełnym ich zakresie, zarządzał pracą kilkudziesięciu inspektorów kontroli ZUS.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz przede wszystkim wiedzę praktyczną dotyczącą kontroli ZUS zarówno z punktu widzenia płatnika składek jak i ZUS. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku administracji.

anna_siwiecka-scaled-e1584011041886

Anna Siwiecka

Ekspert w zakresie ubezpieczeń społecznych pracowników delegowanych i wykonujących pracę w państwach EU. Przez ponad 20 lat była Naczelnikiem Wydziału Ubezpieczeń Międzynarodowych Centrali ZUS, w której kompetencjach leżały wszystkie procedury i zasady wydawania zaświadczeń A1 przez oddziały ZUS w całej Polsce.

W latach 2001-2003 brała udział w realizacji projektu PHARE Consensus III i Consensus IV przygotowującego włączenia polskiego systemu zabezpieczenia społecznego do wspólnotowego systemu koordynacji. Ekspert w sprawach związanych z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Jesteśmy obecni w mediach

Nasi eksperci są obecni w mediach, często wypowiadają się w rolach specjalisty dla mediów, dla telewizji i w prasie. Nasza nieoceniona ekspertyza pomoże Ci rozwiązać każdy problem natury prawnej związany z ZUS czy PiP.

Jaki jest zakres naszych usług?

Kontrola ZUS

 • Jak przygotować się do kontroli ZUS?
 • Jak wygląda rozpoczęcie kontroli przez ZUS?
 • Za jaki okres ZUS może się domagać dokumentacji ? Jakiej dokumentacji może żądać?
 • Ile trwa kontrola ZUS?
 • Co ZUS najczęściej sprawdza
 • Jak mogę się odwołać od wyników kontroli ZUS?
 • Ile mam czasu na złożenie korekt deklaracji ZUS?

Redukcja obciążeń ZUS

 • Jak obniżyć koszty składek na ZUS
 • Outsourcing pracowniczy – zagrożenia dla pracodawcy
 • Optymalizacja składek ZUS dla menadżerów i członków zarządu
 • Umowa o dzieło – kiedy można ją stosować
 • Umowa zlecenia – czy ZUS może zakwestionować umowę cywilnoprawną uznając ją za stosunek pracy
 • Dwie umowy zlecenia u tego samego płatnika składek
 • Jak to zrobić, by kontrola z ZUS przebiegła pozytywnie?
 • Wybór formy zatrudnienia cudzoziemc

Sprawy pracownicze

 • Kompleksowo doradzamy w zakresie i prawa pracy na wszystkich etapach zatrudnienia i sporów pracowniczych.
 • Doradzamy w zakresie nawiązywania, zmiany, wypowiadania i rozwiązywania stosunku pracy.
 • Dopasowujemy warunki wynikające z prawa pracy do celów działalności gospodarczej.
 • Przygotowujemy niezbędną dokumentację w zakresie wynagradzania, czasu pracy, zakazu konkurencji czy organizacji pracy.
 • Reprezentujemy klienta w sporach wynikających ze stosunku pracy.
 • Wspieramy w zwolnieniach grupowych, restrukturyzacji oraz opracowujemy strategie przy wycofaniu się z inwestycji.

Nasza usługa to unikalne doradztwo

Porady prowadzone przez byłych pracowników ZUS

Jedyne porady w Polsce prowadzone przez byłych radców prawnych i byłych dyrektorów kontroli ZUS.

Znamy praktykę działania ZUS i Państwowej Inspekcji Pracy podczas kontroli.

Przeciwdziałanie kontrolom i kosztom z nich wynikającym

ZUS przeprowadza liczne kontrole w firmach.

ZUS przeprowadza częste kontrole celem zrównoważenia budżetu państwa. Ich efektem są często wielomilionowe obciążenia zusowskie lub kary nakładane na firmy.

Redukcja obciążeń i kosztów związanych z ZUS

Pomożemy Ci obrać najlepszy kierunek, poprowadzimy przez cały proces.

Dowiesz się jak możesz uniknąć lub ewentualnie zredukować obciążenia finansowe nałożone przez ZUS w wyniku takiej kontroli.

Pewne i skuteczne rozwiązania w dobie kryzysu

Redukcja lub obniżenie składek ZUS w dobie kryzysu.

Dowiedz się jak zrestrukturyzować składki ZUS, Twojej firmy, w szczególności jak zredukować lub obniżyć koszty składek na ZUS w dobie kryzysu.

Pomogliśmy już w wielu sprawach

O nas

Goźlińska, Petryk & Wspólnicy s.c

Jesteśmy zespołem doświadczonych radców prawnych i adwokatów z 20-letnią historią doradztwa dla klientów tak polskich jak i zagranicznych, z wielu branż gospodarki, przy bardzo szerokim zakresie struktur i rodzajów transakcji.

Nasi prawnicy nie eksperymentują na klientach i ich sprawach. Łącząc bardzo duże doświadczenie ze specjalistyczną wiedzą mogą skoncentrować się na dostarczaniu usług o najwyższej jakości. Osiągają to poprzez stosowanie rozwiązań sprawdzonych w praktyce i zorientowaniu na cel postawiony przez wymagającego klienta.

Nasi klienci o nas

I had the pleasure to cooperate with the lawyers of this law company while I was the Economic Advisor at the Polish Embassy in Japan. I consider Agnieszka Goźlinska to be a very good and competent lawyer. She demonstrates high professionalism in her profession and she is open to new and complex projects that are crucial for the company's development.
Joanna Dopierała-Konkołowicz - Economic Advisor at the Polish Embassy in Japan
Współpracuje z zespołem kancelarii od kilku lat i mogę ich polecić jako wiarygodnego i doświadczonego doradcę prawnego.
Agnieszka Kozakiewicz - Członek Zarządu Millennium Leasing Sp. z o.o.
Są najlepszymi doradcami prawnymi, z którymi kiedykolwiek współpracowałem. Z przyjemnością polecam ich usługi!
Rafał Poznalski - Dyrektor Działu Prawnego, LG Electronics Central Europe
Obsługa prawna charakteryzuje bardzo wysoki poziom merytoryczny. Zwraca uwagę odpowiedzialność, dbałość o szczegóły i umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów. Kancelaria zapewniła praktyczne odpowiedzi na nasze pytania, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Możemy polecić tę firmę jako wiarygodnego partnera do długotrwałej współpracy na polskim rynku.
Leif Midtgaard Pedersen - CEO ICT Logistics A/S
Kancelaria zapewnia praktyczne, zorientowane na biznes usługi prawne, zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Prawnicy są bardzo pomocni, udzielają porad szybko, w bardzo jasny i zrozumiały sposób oraz kompleksowo reprezentują nasze sprawy.
Tomasz Kuśnierz - Head of Finance Langley EU
Miałam przyjemność współpracować z prawnikami tej kancelarii w czasie, gdy pełniłam funkcję Radcy Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Japonii. Uważam Agnieszkę Goźlińską za bardzo dobrego i kompetentnego prawnika. Demonstruje wysoki profesjonalizm w swoim zawodzie i jest otwarta na nowe i złożone projekty kluczowe dla rozwoju firmy.
Joanna Dopierała-Konkołowicz - Radca Ambasady RP w Singapurze

Kontakt

  Warszawa

  ul. Lądowa 6/4
  00-759 Warszawa
  tel.: +48 22 245 11 12
  email: info@gpwlegal.com

  Kraków

  ul. Mogilska 68
  31-546 Kraków
  tel.: +48 12 39 64 164
  email: info@gpwlegal.com
  Choose language